Yuca múčka 150 g

Yuca múčka 150 g

4,95 EUR
bežná cena: 5,50 EUR
ušetríte: 10% / 0,55 EUR
Obj. číslo: 101.022.135
Tento produkt je momentálne nedostupný!

Výrobca:

POPIS
YUCA - Manihot esculenta- je koreň - hľuza rastliny známej ako Maniok alebo Casava. Je jednou zo šiestich najdôležitejších výživných, kultúrno pestovaných rastlín na svete. Jej výživné hodnoty boli známe už v predkolubomvskej ére ,  a preto bola tiež rozšírená nie len po celej Latinskej Amerike. Yuca, s botanickým názvom Manihot esculenta, sa často pletie s inou rastlinou, ktorá rastie prevažne v USA a jej názov znie Yucca (Yucca schidigera), a je druhom palmy. Tieto dve rastliny sa líšia v účinkoch ,a preto pozor na ich zámenu.Hľuzy Yuca sú základnou  potravinou pre viac ako pol miliardy ľudí v rozvojovom svete. Po ryži a kukurici je tretím najväčším zdrojom ľahko stráviteľných sacharidov. Sacharidy totiž predstavujú takmer 90% ich celkovej hmotnosti. Hľuzy obsahujú, okrem už spomínaného škrobu, množstvo proteínov, tukov, sacharidov, vlákninu, minerály ako železo, horčík, vápnik, zinok, meď, sodík, fosfor, ďalej vitamíny A, B, C aj K. Hľuzy Yucy by sa nemali požívať v surovom stave, pretože v priebehu tepelného spracovania, sušenia, krájania, pečenia alebo kvasenia sa z nich uvoľňuje (a tým i odstraňuje) nebezpečný kyanovodík. Yuca má veľmi cenné vlastnosti dodávajúce energiu, čistiace, antioxidačné, imunostimulačné. Má svoje opodstatnené miesto v katalógu zdravej výživy.Yuca je tiež veľmi dobrým a ľahkým zdrojom energie. Je vhodná pre športovcov, deti a ďalších aktívnych jedincov, alebo pre ľudí ťažko pracujúcich.
ZLOŽENIE
Múčka (prášok) z Yucy- mletie, sušenie hľuzy na slnku. Múka, čiže Maniok je hypoalergénny, bez chuti a zápachu. Neobsahuje lepok.
SPÔSOB POUŽITIA
Múčka (prášok) z Yucy je veľmi populárna v celej Latinskej Amerike. Hľuzy sa sušia tradične na slnku a potom sa meľú na prášok. Je jednou z najzdravších vegetariánskych potravín vo svete a jednou z hlavných zložiek používaných pri výrobe bezlepkových výrobkov.Yuca je ľahko stráviteľná. Môže nahradiť pšeničnú múku. Pečivo z maniokovej múky sa menej drobí, je vláčnejšie a vydrží až o tri dni dlhšie. Vzhľadom k jej hladkej, priehľadnej štruktúre a neutrálnej chuti a vôni , sa bežne používa na zahustenie do omáčok a polievok, vyrábajú sa z nej aj pudingy a dezerty. Pre zlepšenie chuti rôznych druhov pečiva a chleba sa pridáva do múky obilnej.
YUCA V KOZMETIKE
Účinky pravidelnej konzumácie Yucy sa prejavujú tiež najmä v zlepšení kvality pleti, vlasov a nechtov, silných zubov a kostí. Ľudia trpiaci vypadávaním vlasov, môžu siahnuť po Yuce, pretože vlasy hydratuje a vyživuje od korienkov po končeky a zároveň eliminuje ich nadmerné vypadávanie. Dokonca po pravidelnom aplikovaní na vlasový porast dochádza k jeho rýchlejšiemu rastu.
NUTRIČNÉ HODNOTY
Sacharidy 85,64g Vláknina 1,2g Proteiny 2g Vlhkost 7,97g Vitamín B6 0,4 mg Vitamín C 48,2 mg Hořčík 66 mg Draslík 765 mg

Diskusia
 • Kontakt
  UNCARIA ČR, s.r.o.
  Smetanova 3, 466 01 Jablonec nad Nisou
  Tel/fax: +420 483 330 600
  GSM: +420 724 104 120, +420 775 103 506
  E-mail: info@uncaria.cz
 • Newsletter

Copyright ©2020 Uncaria.cz | All rights reserved
Made by: Confusers.cz