Přihlásit se
Cart 0

Ružová soľ Inkóv Original Uncaria® - jemné kryštáliky

RUŽOVÁ SOĽ INKOV, ORIGINÁLNA, PRAVÁ Z ÁND.
Bola objavená Inkami. Dodnes je využívaná pre svoje výnimočné vlastnosti. Je nazývaná soľou Maras (maraská soľ), podľa názvu malebnej dedinky Maras, kde je od nepamäti kolíska tejto neobvyklej soli - ružové a slané kryštáliky plné minerálov. 

3,20 €

3.217391 bez DPH

Váha 3,22 € s DPH
5,74 € s DPH
9,74 € s DPH
17,57 € s DPH
Množstvo
Skladom

Úvodom

Milí priatelia Uncarie a vážení klienti,

podrobné informácie o rastline a jej využití nájdete v našom herbári

https://www.herbarperuanskychbylin.cz/ruzova-sul-inku

ČO TO JE „RŮŽOVÁ SOĽ“

Ružové zlato Inkov – SOĽ INKOV – výnimočná, delikátna a zdravá zložka našich jedál. Zdroj mnohých minerálov. Jej, po stáročia nevyčerpateľné zásoby, sa nachádzajú v slaných podzemných horúcich prameňoch, ktoré sa dostávajú na povrch vo forme gejzírov z útrob peruánskych Ánd vo výške 4 000 m.n.m. Táto soľ je úplne unikátna. Má nielen vzácnu a bohatú chuť a vlastnosti, ale i bohatú históriu.

Výhradne ručný spôsob získavania tohto ružového pokladu sa od čias Inkov nezmenil. Na úbočí Ánd je vybudovaných cca. 4 000 vodných nádrží, ktoré spoločne tvoria pekné terasovité bazény. Sú nazývané salinas.Do nich je sťahovaný prúd podzemnej slanej vody. Na slnku sa voda vyparuje a zostáva v nich čistá soľ. Táto 100% prírodná soľ Inkov - Maras je raritou medzi soľami. Značne ich prevyšuje nie len vzhľadom, ale chuťou, zložením a pôvodom. Dodáva potrave zaujímavú chuť a náš organizmus dopĺňa potrebnými minerálnymi látkami.

ČO OBSAHUJE NAŠA BALENIA

Soľ má kryštalickú štruktúru a je neobyčajne cenná, pretože je nasýtená prírodnými minerálmi, na ktoré sú Andy veľmi bohaté a ktoré sú nesmierne potrebné pre naše zdravie. Z ich obsahu sú predovšetkým najcennejšie železo, vápnik, horčík, zinok a meď. Ich vysoký obsah dodáva soli jej charakteristickú krémovú farbu s odtieňom ružovej a práve preto je nazývaná Sal rosada alebo Pink salt.

SPÔSOB PRÍPRAVY A POUŽITIA

Je veľmi cenená najlepšími kuchármi na svete a používaná ku príprave rôznych špecialít. Spestruje prípravu jedál a zlepšuje ich chuť.A čo viac – môže našu potravu skvalitniť- urobiť ju chutnejšiu a jej prípravu zaujímavejšiu.

Používa sa ku príprave prakticky všetkých jedál: rýb, morských plodov, mäsa, omáčok, polievok, šalátov, teplej i studenej kuchyne. Zvýrazňuje intenzitu chuti niektorých plodov – napr. paradajok, uhoriek, šalátu, atď. niektorí gurmáni si s ohľadom na túto jej vlastnosť ľahko solia i surové jablká či pomaranče.
Je možné ju taktiež pridávať do rôznych revitalizujúcich a relaxačných kúpeľov.
Prajeme zdravé solenie a milé gurmánske zážitky, mimoriadne dobré jedlá s exotickou a neobyčajnou soľou Inkov – soľou Maras.

RUŽOVÉ ZLATO INKOV, PERUÁNSKA RUŽOVÁ SOĽ, ANDSKÁ RUŽOVÁ SOĽ, SAL ROSADA,PINK SALT.

ZÁRUKA KVALITY

Peruánske byliny Original Uncaria sú kvalitou zberu a postupom spracovania špičkové a ojedinelé na našom trhu. Firma Uncaria ČR má tú česť byť držiteľom prestížneho certifikátu PROM PERU, udeľovaného len najlepším firmám dosahujúcim vysokej kvality svojich produktov a služieb, a to predovšetkým v rámci samotného Peru. Ako jediní v Európe sme získali právo používať tento chránený znak. Viac o kvalite našich výrobkov nájdete v karte PODROBNEJŠIE INFORMÁCIE.

KTO SME

Uncaria SR je od roku 2001 priekopníkom a priamym dovozcom v odbore originálnych peruánskych bylín, rastlín, plodov garantované akosti a exkluzívnych výrobkov z nich. K našim charakteristickým vlastnostiam patrí nekompromisná kvalita a poctivosť v prístupe k zákazníkom.

Sme už tradičné, spoľahlivú spojnicou medzi pokladnicou darov peruánskej prírody a Vami. K našim charakteristickým vlastnostiam patrí nekompromisná kvalita a poctivosť v prístupe k zákazníkom, a preto celú našu činnosť sprevádza motto "Len z dobrého sa rodí dobré".

Snažíme sa pre Vás nájsť, vybrať a doviezť to najlepšie pre podporu Vášho zdravia.

Rastlinný materiál je zberaný pod dohľadom odborníkov, zaručujúcich jeho pravosť a kvalitu. Dovážame čerstvé zbery niekoľkokrát do roka, a preto si naše produkty zachovávajú charakteristickú arómu a lepšie účinky. Podporou našej práce je spoľahlivé a odborné zázemie v Peru, ktoré tam máme, a tiež naše neustále vzdelávanie sa v odbore. Ponúkame profesionálne služby. Úzko spolupracujeme s Inštitútom tradičnej peruánskej medicíny "Zdravie z Peru", ktorý na želanie klientov môže pomôcť s výberom najvhodnejších bylín.

Sme vďační za Vašu spätnú väzbu, ktorá dáva našej práci ešte väčší zmysel a nadšenie. Ďakujeme za dôveru tisícom klientov.

Už nie sme jediní, ale sme jedineční. Milujeme to, čo robíme a robíme to najlepšie, ako vieme.

ZÁRUKA KVALITY - LEN Z DOBRÉHO sa rodí DOBRÉ

Celý proces od pestovania, zberu, sušenia až po zabalenie do spotrebiteľských obalov je pod prísnym dohľadom zameraným na kvalitu. Byliny sú zabalené do praktických obalov so zipsom (umožňuje opakované otváranie a zatváranie), v ktorých si dlhšie zachovávajú svoju sviežosť, vôňu a predovšetkým účinky. Byliny nie sú na našu požiadavku drvené, sú dokonale identifikovateľné, a dá sa tak ľahko posúdiť ich kvalitu a zodpovedajúcu botanický druh. Rastlinný materiál prechádza pri starostlivom triedení rukami vyškoleného personálu.

Každá dodávka našich bylín má certifikát pôvodu.

Rastliny pochádzajú z miest, kde naši dodávatelia dbajú šetrnú zberom o zachovaní panensky čistých miest And i Amazónie. Podieľa sa na ochrane divokého prostredia, so snahou udržať ich v prirodzenom stave a starajú o udržanie rovnováhy v prostredí, ktoré ich obklopuje. Spolupracujú s miestnou poľnohospodárskou komunitou a organizáciami ochrancov životného prostredia. Naše motto "len z dobrého sa rodí dobré", potvrdzuje našu starostlivosť o kvalitu, za ktorú nás oceňujú tisíce zákazníkov.

Všetky naše produkty sú pestované podľa zásad ekologického poľnohospodárstva.

VIAC O PROBLEMATIKE - Herbár peruánskych BYLÍN alebo čím si prechádzame ...

Rešpektujeme, že na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 sa nesmie u potravín (doplnkov stravy) uvádzať žiadna výživové a zdravotné informácie, s výnimkou Radou schválených tzv. Zdravotných tvrdení. Preto v našom e-shope, ani na etiketách tieto informácie neuvádzame. Nemôžeme však pochopiť, prečo dodržiavanie tohto nariadenia je tvrdo vymáhané a kontrolované LEN v niektorých firmách v SR. Ale tým to nekončí.

Pri ďalšej kontrole nášho e-shopu nám bolo nariadené orgánom SZPI odstránenie priameho prekliku z nášho banneru herbára na hlavnej stránke, na informácie obsiahnuté v herbári na doméne www.herbarperuanskychbylin.cz a tam dokonca aj odstránenie informácií o ich tradičnom využití. Tento zásah sa však opäť týka iba niektorých firiem (predovšetkým našej), zatiaľ čo mnoho iných uvádza predmetné informácie u svojich produktov priamo v e-shope. Toto selektívne uplatňovanie predpisov je v právnom štáte ťažko pochopiteľné a predovšetkým sťažuje Vám, našim zákazníkom, prístup k informáciám.

Dúfame, že aj cez tieto prekážky nám naďalej zachováte priazeň. A o to lepšie budeme môcť prekonávať všetky zábrany.

Niektorí z našich zákazníkov celú túto záležitosť ohodnotili jednou vetou "PREČO V dnešnej dobe TO, ČO JE DOBRÉ, MUSÍ BYŤ ničenia?"