Růžová sůl Inků hrubé kryštáliky 2000 g

 Růžová sůl Inků hrubé kryštáliky 2000 g

18,50 EUR
Obj. číslo: 101.022.179
Dostupnosť:       
Výrobca:

POPIS
Ružové zlato Inkov – SOĽ INKOV – HRUBÉ KRYSTALKY
výnimočná, delikátna a zdravá zložka našich jedál. Zdroj mnohých minerálov. Jej, po stáročia nevyčerpateľné zásoby, sa nachádzajú v slaných podzemných horúcich prameňoch, ktoré sa dostávajú na povrch vo forme gejzírov z útrob peruánskych Ánd vo výške 4 000 m.n.m. Táto soľ je úplne unikátna. Má nielen vzácnu a bohatú chuť a vlastnosti, ale i bohatú históriu.
Výhradne ručný spôsob získavania tohto ružového pokladu sa od čias Inkov nezmenil. Na úbočí Ánd je vybudovaných cca. 4 000 vodných nádrží, ktoré spoločne tvoria pekné terasovité bazény. Sú nazývané salinas.Do nich je sťahovaný prúd podzemnej slanej vody. Na slnku sa voda vyparuje a zostáva v nich čistá soľ. Táto 100% prírodná soľ Inkov - Maras je raritou medzi soľami. Značne ich prevyšuje nie len vzhľadom, ale chuťou, zložením a pôvodom. Dodáva potrave zaujímavú chuť a náš organizmus dopĺňa potrebnými minerálnymi látkami.
ZLOŽENIE
Soľ má kryštalickú štruktúru a je neobyčajne cenná, pretože je nasýtená prírodnými minerálmi, na ktoré sú Andy veľmi bohaté a ktoré sú nesmierne potrebné pre naše zdravie. Z ich obsahu sú predovšetkým najcennejšie železo, vápnik, horčík, zinok a meď. Ich vysoký obsah dodáva soli jej charakteristickú krémovú farbu s odtieňom ružovej a práve preto je nazývaná Sal rosada alebo Pink salt.
SPÔSOB POUŽITIA
Je veľmi cenená najlepšími kuchármi na svete a používaná ku príprave rôznych špecialít. Spestruje prípravu jedál a zlepšuje ich chuť.A čo viac – môže našu potravu skvalitniť- urobiť ju chutnejšiu a jej prípravu zaujímavejšiu.
Používa sa ku príprave prakticky všetkých jedál: rýb, morských plodov, mäsa, omáčok, polievok, šalátov, teplej i studenej kuchyne. Zvýrazňuje intenzitu chuti niektorých plodov – napr. paradajok, uhoriek, šalátu, atď. niektorí gurmáni si s ohľadom na túto jej vlastnosť ľahko solia i surové jablká či pomaranče.
Je možné ju taktiež pridávať do rôznych revitalizujúcich a relaxačných kúpeľov.
Prajeme zdravé solenie a milé gurmánske zážitky, mimoriadne dobré jedlá s exotickou a neobyčajnou soľou Inkov – soľou Maras.

RUŽOVÉ ZLATO INKOV, PERUÁNSKA RUŽOVÁ SOĽ, ANDSKÁ RUŽOVÁ SOĽ, SAL ROSADA,PINK SALT.

Diskusia




 • Kontakt
  UNCARIA ČR, s.r.o.
  Smetanova 3, 466 01 Jablonec nad Nisou
  Tel/fax: +420 483 330 600
  GSM: +420 724 104 120, +420 775 103 506
  E-mail: info@uncaria.cz
 • Newsletter





Copyright ©2020 Uncaria.cz | All rights reserved
Made by: Confusers.cz