Habas múčka 500 g

Habas múčka 500 g

13,40 EUR
Obj. číslo: 101.022.151
Tento produkt je momentálne nedostupný!

Výrobca:

POPIS
Habas je peruánsku odrodou u nás známeho bôbu. Táto strukovina, ako poklad záhrad, má významné postavenie ako v kuchyni, tak aj v medicíne. Habas patrí do čeľade bôbovité, v našom názvosloví je uvádzaný ako bôb obyčajný. V Južnej Amerike sa môžete stretnúť s mnohými názvami ako napríklad habeta, HABA COBA, Fava, Favero, aba, baba, Abano, Fava, faveira alebo favalló. Ide o jednu z prvých domestikovaných plodín na území Ameriky. Táto obľúbená strukovina v Peru má mnoho nezanedbateľných vlastností, ktoré pôsobia pozitívne na ľudský organizmus. Habas obsahuje veľa vitamínov: A, B1, B2, C a E; minerálov: draslík, fosfor, sodík, vápnik, zinok, meď, jód a horčík; z ďalších látok sú to napríklad lecitín, sacharidy, bielkoviny, vláknina, beta karotén, antioxidanty. Habas je prírodným a zdravým zdrojom rastlinných bielkovín, ktoré sú veľmi potrebné pre tých, ktorí prevádzkujú fyzicky náročnú činnosť, ako napríklad športovci. Dodáva toľko potrebnú energiu vďaka obsahu sacharidov ,a je výborným prírodným antioxidantom. Habas je nielen dobrou potravinou, ale je tiež, s ohľadom na svoje účinky, používaný v tradičnej ľudovej medicíne Peru. V prípade rekonvalescencie alebo podvýživy je táto potravina cenenou súčasťou jedálnička, pretože uľahčuje priberanie požadovanej hmoty. OBSAH :sušené, pražené a mleté ​​na múčku peruánske bôby- habas, Vicia faba, syn. Faba vulgaris.
SPÔSOB POUŽITIA
Zo sušených mletých a pražených bôbov vzniká múčka Habas, ktorá sa často mieša s ďalšími múčkami zo strukovín , alebo s pšeničnou múkou, s ktorou tvorí ideálnu kombináciu. Múčku Habas sa dá kombinovať takmer so všetkými druhmi potravín, okrem ovocia a medu. Pridáva sa do pečiva, omáčok a polievok, kde pôsobí ako zahusťovadlo. Po uvarení vo vode alebo vývare a dodaní korenia, vzniká chutná, energetická polievka (recept nižšie). Používa sa tiež na odstránenie problému s mastnými vlasmi. Múčka sa zmieša s vodou a touto zmesou sa potom oplachujú vlasy.
NUTRIČNÉ HODNOTY
310 Kcal. 24 g bílkovin48 g sacharidů2 g tuku22 g vlákniny6 mg vitamínov zo skupiny B25 mg vitamínu C115 mg de vápníku150 mg de hořčíkuPodílově obsahuje okolo 23% bielkovín a cez 55% sacharidov.
RECEPT NA krémovú polievky Z MÚKY Habas:
Pre 2 osoby: 2 lyžice múky, 2 poháre vriacej vody, 1 kocka bujónu, 2 vajcia , 50g slaného balkánskeho syra pokrájaného na kocky, 1/2 pohára mlieka ,2 lyžice oleja

Diskusia
 • Kontakt
  UNCARIA ČR, s.r.o.
  Smetanova 3, 466 01 Jablonec nad Nisou
  Tel/fax: +420 483 330 600
  GSM: +420 724 104 120, +420 775 103 506
  E-mail: info@uncaria.cz
 • Newsletter

Copyright ©2020 Uncaria.cz | All rights reserved
Made by: Confusers.cz