Canihuaco múčka 150 g

Canihuaco múčka 150 g

4,32 EUR
bežná cena: 4,80 EUR
ušetríte: 10% / 0,48 EUR
Obj. číslo: 101.022.131
Tento produkt je momentálne nedostupný!

Výrobca:

POPIS
Pražené a mleté semená Canihua sú bežne známa pod názvom CAÑIHUACO. V Peru je múčka lahôdkou, nielen s ohľadom na svoje účinky a nutričnú hodnotu - kvalitná rastlinná bielkovina, vláknina, železo, vitamín E, antioxidanty a ďalšie látky, ale aj pre svoju chuť. Záujem o ňu vo svete stále rastie. To, čo z nej robí super potravinu, je vysoký obsah bielkovín, ktorý činí až 20%. Je ľahko stráviteľná . Obsahuje tiež značné množstvo dôležitých aminokyselín (s významným množstvom lyzínu, izoleucínu a tryptofánu), ktoré telo nedokáže vyrobiť samo. Ďalšími účinnými látkami sú kyselina listová a vitamíny zo skupiny B, riboflavín, B1 a tiež vitamín mladosti -E. Ďalej je zdrojom minerálov, predovšetkým vápnika, fosforu, zinku, horčíka a vysokého obsahu železa. Zabudnúť nemožno ani na vysoký obsah vlákniny rozpustnej vo vode, ktorá pomáha udržať črevá v dobrom stave. Neobsahuje lepok, teda je vhodným doplnkom bezlepkovej stravy a má nízky glykemický index. Viac informácií o pôsobení tejto rastliny nájdete v herbári peruánskych bylín. BEZ LEPKU.
AKO POUŽÍVAŤ:
Pridáva sa ako surovina pri pečení rôznych druhov chleba a pečiva , alebo sladkých korpusov a sušienok. Pokiaľ ju chcete použiť ako náhradu múky vo svojom obľúbenom múčniku, stačí len zameniť múku za múčku z canihua. V tejto forme získa múčnik oveľa väčšiu a kvalitnejšiu nutričnú hodnotu. Môže sa použiť na výrobu cestovín a čokoládových pudingov, ako prídavok k strúhanke na obalovanie mäsa či rýb. Pridáva sa do polievok, ktoré zahustí a dodá im iný rozmer chuti. V Peru, v uliciach miest Cuzco a Puno ,je predávaná po zmiešaní s mliekom a cukrom ako celkom chutný nápoj pripomínajúci kakao ,či horúcu čokoládu. Ako nápoj pri zažívacích ťažkostiach sa v Peru pripravuje: 2 lyžice canihua varte 15 minút v ½ litra vody, potom oslaďte. Vypite v dvoch dávkach. Ak sa Vám po prvej dávke zdravotný stav nezlepší, vypite druhú dávku. Kardiovaskulárne problémy: 1 lyžicu múky z canihua povarte s hrnčekom vody. Po 5 minútach odstavte. Pite denne 2 hrnčeky.
Upozornenie
Konzumáciu canihua nech už v akejkoľvek forme, je treba riadne zapiť vodou.
NUTRIČNÉ HODNOTY
Nutričné ​​hodnoty na 100gEnergetická hodnota: 1491 kJBílkoviny: 15gTuky: 7,6gSacharidy: 53,1g Cukry: 2,2gVláknina: 11,2g

Diskusia
 • Kontakt
  UNCARIA ČR, s.r.o.
  Smetanova 3, 466 01 Jablonec nad Nisou
  Tel/fax: +420 483 330 600
  GSM: +420 724 104 120, +420 775 103 506
  E-mail: info@uncaria.cz
 • Newsletter

Copyright ©2020 Uncaria.cz | All rights reserved
Made by: Confusers.cz