Ubos


 Spondias mombin

 Ubos je strom z nížinných oblastí Amazónie, dorastajúci až do výšky 20 metrov. Jeho husto rastúce elipsovité listy dosahujú dĺžku 45cm.
Kôra Ubosu s početnými prasklinami a výstupkami pripomínajúcimi tŕne, po narezaní vylučuje priehľadnú živicu. Kvitne na bielo, je obsypaný početnými kvetmi.
Zrelé plody pripomínajúce zlaté slivky, kyslej chuti, majú bohatý obsah železa a vitamínov A a C. S ohľadom na ich obsah železa sú odporúčané pri anémii, ale veľmi vysoká dávka môže viesť ku nevoľnosti až zvracaniu.
 
  UBOS MOŻNA KUPIĆ TUTAJ
Čo Ubos obsahuje
V Peru sa pri fytoterapii využívajú všetky časti Ubosu: listy, plody i kôra. Vzhľadom ku rýchlemu rastu rastliny je strom Ubosu využívaný v obytných častiach ku vytváraniu živých plotov, ktoré dodávajú tieň a živú prírodnú lekáreň. Ubos obsahuje predovšetkým steroidy, katechiny, antranoly, fenoly, kyanidinové heterozidy, flavanoly a flavanony, chinony, leukoantokyanidin, saponiny a taniny.
Kôra Ubosu
Vďaka svojim obsahovým látkam pôsobí kôra Ubosu proti bolesti, kŕčom, zápalom, zároveň má hojivé a protiplesňové, antibakteriálne, antimykotické, antiseptické, hemostatické, antioxidačné vlastnosti. Ako antioxidant odstraňuje z organizmu voľné radikály, chráni genetický materiál, spomaľuje starnutie a degeneráciu buniek a tým pomáha predchádzať mnohým závažným ochoreniam, vrátane nádorov.

Ubos posilňuje imunitu, podporuje metabolizmus, pomáha i pri kožných chorobách. Zastavuje krvácanie a podporuje liečbu infekcií a zápalov dýchacích ciest a pohlavných organov. Vďaka svojmu pôsobeniu proti kŕčom sa používa i v prípade astmy.
Prebiehajúce výskumy využívajúcich priaznivých účinkov pri onkologických ochoreniach prinášajú sľubné výsledky a sú predpoklady, že táto vlastnosť Ubosu bude potvrdená. 
ODPORÚČANÉ PRI CHOROBÁCH

ochoreniach tráviaceho traktu – vredových ochoreniach žalúdku, čriev, dvanástniku
zápalu slizníc
hnačkách
zápaloch močového mechúra
kožných chorobách, zápaloch, praskajúcej pokožke, plesniach
oparoch
poraneniach a úrazoch
krvácaní
hemoroidoch
reumatických chorobách
pohlavných chorobách
leischmanióze
mykózach
zápaloch pohlavných orgánov
pošvových infekciách
menštruačných bolestiach a zvýšenému krvácaniu
tuberkulóze
zápaloch hrtanu a hltanu
podporne pri nádorových ochoreniach 

 

SPÔSOB POUŽITIA BYLINY UBOS

Najčastejšie 1-2 lyžice byliny zaliať cca. 700-800 ml studenej vody a od chvíle dosiahnutia varu variť na malom ohni 20 minút. Ocediť. Piť 3x denne 1 pohár odvaru. Nie je určené pre ženy plánujúce tehotenstvo a tehotným.

 
  UBOS MOŻNA KUPIĆ TUTAJ

 
 


 


Používa sa pri problémoch s:
Hemoroidy  /  Koža  /  Močové cesty  /  Parazity  /  Mykóza,kvasinky  /  Gynekologické problémy  /  Nádorové ochorenia, rakovina  /  Trávenie  /  Žalúdočné vredy
Späť