Domov >  Anémia

Sacha Inchi


Plukenetia Volubilis Linnaeu 

 SACHA INCHI  - INCA INCHI   
SKUTOČNÝ RASTLINNÝ ELIXÍR ŽIVOTA UMOŽŇUJÚCÍ UDRŽANIE ORGANIZMU V DOKONALEJ HARMÓNII A ZDRAVÍ.
SUPERPOTRAVINA XXI. STOROČIA.  KĽÚČ KU SPRÁVNEMU METABOLIZMU, KU VŠETKÝM BIOCHEMICKÝM A ENZYMATICKÝM REAKCIÁM PREBIEHAJÚCICH V BUNKÁCH CELÉHO ORGANIZMU.

  SACHA INCHI 
Čo je Sacha Inchi
Sacha Inchi je rastlinou z peruánskej Amazónie, pestovaná ako vo vyšších, tak i v nižších oblastiach džungle, známa už v dávnej minulosti. Je popínavá, čiastočne zdrevnatená rastlina, dorastajúca do výšky 2 metrov. Má zelené listy a drobné biele kvety.
Plody majú tvar hviezdy, jasne zelenej farby. Počas dozrievania ale hnedej farby a vo vnútro zrejú semená (oriešky), oddelené od seba prepážkami.

Oriešky Sacha Inchi sú bežne používané rôznymi spôsobmi – varené, pečené, pražené alebo ako prídavok do rôznych potravín. Chuťou a tvarom pripomínajú tradičné orechy. Sú výborným, nezvykle výživným doplnkom stravy a zaujímavá je ich možnosť prípravy v rôznych chuťových variáciách – na sladko, na slano, korenené – toto z nich robí dokonalú alternatívu chipsov a im podobných, často nepríliš zdravých „pochúťok“.
Semená Sacha Inchi sú skutočným pokladom prírody. Sú neobvykle bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín, potrebných pre život a zdravie ľudí. Pretože ich obsahujú až 93,7% ,tak také množstvo nenájdete v žiadnych iných semenách olejnatých rastlín.
  Omega 3 - 48,6%
  Omega 6 - 36,8%
  Omega 9 - 8,3%
 

    

Práve z týchto semien je vďaka špeciálnej technológii vyrábaný olej Sacha Inchi. Prvé odborné články o ňom sa objavili už v roku 1980 v USA. Bolo objavené, že plody Sacha Inchi obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré organizmus nedokáže sám syntetizovať, sú potrebné k jeho správnej činnosti a preto by mali byť súčasťou našej každodennej stravy.

V roku 2000 za podpory európskych vedcov a v spolupráci s Universidad Agraria La Molina, boli zahájené podrobné vedecké výskumy tejto neobyčajnej rastliny. Okrem nenasýtených mastných kyselín Omega 3, Omega 6 a Omega 9, obsahujú plody Sacha Inchi ešte výživné bielkoviny (33%), antioxidanty, jód, vitamíny A a E, obzvlášť potrebné pre športovcov.

Olej SaSacha Ichicha Inchi, ako najbohatší zdroj kyselín Omega, získal vo svete veľké uznanie. Jeho široké uplatnenie je nielen v medicíne a potravinárskom priemysle, ale taktiež vďaka mimoriadne priaznivým účinkom na ľudskú pokožku – v kozmetickom priemysle, pri výrobe krémov, kozmetických masiek a šampónov. Cenné a unikátne - ako z pohľadu množstva, tak i akosti - zloženie oleje Sacha Inchi spôsobilo, že sa stal najlepším vo svojej kategórii. V rokoch 2004 - 2007 získal úplne bezkonkurenčne na svetových výstavách rastlinných olejov v Paríži zlaté medaile a ocenenie za technologickú inováciu procesu extrakcie.
 
      KÚPIŤ  SACHA INCHI
 
 
Zverejnené publikácie na tému oleja Sacha Inchi vo svete vyvolali bleskový rast záujmu oň. A zdá sa, že to nie je prehnané, keď ho nazývame zázračnou potravinou. Jeho vstrebateľnosť je mimoriadne vysoká (viacej než 96%) a užívanie ideálne v každom veku – od najmenších detí po najstarších seniorov. Odporúča sa i tehotným ženám – vďaka dobrému vplyvu na správny vývoj plodu, hlavne mozgu a nervového systému.

 
Oriešky Sacha Inchi

 

POZRIME SE NA DLHÝ ZOZNAM ÚČINKOV SACHA INCHI, PODPORUJÚCEHO SPRÁVNU ČINNOSŤ NÁŠHO ORGANIZMU
Prehľad účinkov Sacha inchi
MOZOG
Vyživuje, zvyšuje „kapacitu“ mozgových buniek, zlepšuje pamäť, podporuje myšlienkové procesy, logiku a predstavivosť. Zlepšuje činnosť centrálneho nervového systému, podporuje nápravu funkcií neurónov v mozgu a prenášanie nervových podnetov. Pomáha obzvlášť pri demencii, depresii, stresu, únave, nervovom i psychickom vyčerpaní, podráždenosti a nespavosti. Zlepšuje zdravotný stav ľudí s Alzheimerovou chorobou. Pomáha pri migréne.
SRDCE
Posilňuje srdce a pomáha udržať stály krvný tlak, redukuje vysoký krvný tlak, výrazne znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb, predchádza arytmii. Kontroluje a reguluje hladinu cholesterolu v krvi, stimuluje zníženie hladiny „zlého„ (LDL), uľahčuje transport výživných substancií v organizme. Znižuje hladinu trygliceridov   pomáha tým v prevencii pred sklerotickými zmenami ciev, ohraničuje ochorenie obehového systému krvi, ktorý je v poslednej dobe rozšírený vzhľadom k nadmernej konzumácii škodlivých tukov.
Pomáha predchádzať srdečnému infarktu a trombóze, znižuje tiež riziko vzniku srdečných chorôb spôsobených nedokrvením srdečného svalu.
Pomáha v prenose kyslíka krvou do tkanív, zlepšuje krvný obeh.

 

TRÁVIACI TRAKT A METABOLIZMUS
Pomáha pri transporte výživných substancií do krvi, reguluje a posilňuje správnou materiálnu premenu.
Predchádza zápcham.
Pomáha pri uchovaní správnej funkcie obličiek a vodného hospodárstva organizmu.
Obmedzuje stučnenie pečene a vznik substancií spôsobujúcich rozvoj zápalových procesov.
Pomáha pri redukčných diétach.
Reguluje hladinu krvného cukru, znížením metabolizmu glukózy .
Pomáha predchádzať cukrovke.
Pomáha pri liečbe Crohnovej choroby a iných zápaloch čriev.

 

ZÁPALOVÉ PROCESY

Znižuje riziko výskytu zápalov a pôsobí protizápalovo, okrem iného v nasledujúcich prípadoch:

Reumatický zápal kĺbov
Zápal kĺbov, artróza, reuma
Vredový zápal tenkého i hrubého čreva
Vírusový i bakteriálny zápal pľúc
Zápal priedušiek a astma.
 
TEHOTENSTVO, KOJENCI A DETI

Je ideálnou potravinou pre tehotné ženy, pretože uľahčuje správny vývoj plodu, má zásadný vplyv na rozvoj nervových tkanív plodu a správneho rozvoja mozgu a nervového systému .
Znižuje riziko vysokého krvného tlaku v období tehotenstva.
Zaisťuje správny psychomotorický vývoj kojencov a má pozitívny vplyv na ich zmyslový rozvoj.
Má pozitívny vplyv na rozvoj dieťaťa v každom veku.
 
NÁDOROVÉ OCHORENIA

   Spomaľuje rast nádorových buniek a podporuje liečbu nádorov.
  Posilňuje imunitný systém pri rôznych typoch nádorových ochorení.

 

POKOŽKA

  Pomáha udržať zdravú, peknú pokožku, spomaľuje procesy starnutia.
  Predchádza vypadávaniu vlasov, posilňuje nechty .
 Predchádza a pomáha pri liečbe ekzémov, lupienky a uhrovitosti.
 Pravidelná konzumácia oleja Sacha Inchi „maže“ pokožku rovnako zvonku a významným spôsobom posilňuje jej výživu a vzhľad.
  Môže sa používať rovnako ako telový balzam a nechtová výživa.
INÉ LIEČIVÉ VLASTNOSTI SACHA INCHI
  Pôsobí ako antioxidant
  Reguluje očný tlak a podporuje ostrosť videnia
  Podporuje krvný obeh
  Spomaľuje procesy starnutia organizmu a pokožky
  Posilňuje kosti a pomáha predchádzať osteoporóze
  Znižuje hormonálne problémy žien
  Znižuje množstvo alergénov pri astme
  Pomáha pri chudnutí a udržaní váhy
  Dodáva energiu a posilňuje celý organizmus
  Pomáha v prevencii a udržaní dobrej kondície
  Sacha Inchi sa používa s výbornými výsledkami u detí s ADHD.
TROCHA O OMEGA 3
 
Pripomeňme si, že Omega 3, Omega 6 a Omega 9 sú pre naše zdravie a život neoceniteľné nenasýtené mastné kyseliny, ktoré nie je organizmus schopný si sám vytvoriť. Tieto substancie sa podieľajú na mnohých kľúčových procesoch prebiehajúcich v našich organizmoch. Sú veľmi dôležitou súčasťou prevencie obehových ochorení. Kontrolujú a udržujú na správnej hladine cholesterol a triglyceridy. Chránia pred vznikom krvných trombóz, pomáhajú predchádzať srdečnému infarktu a mozgovým príhodám. Chránia náš organizmus pred zápalmi a keď ich dodávame do tela v dostatočných množstvách, dokážu pomáhať i pri liečbe autoimunitných ochorení ako sú:

      roztrúsená skleróza multiplex,
      reumatoidné zápaly kĺbov,
      Crohnova choroba  
      a migréna status.

Omega 3 sa podieľa okrem iného na tvorbe zrakových buniek očnej sietnice a štruktúry bunečných blán. Sú kľúčom ku správnemu metabolizmu, ku všetkým biochemickým procesom a enzymatickým reakciám prebiehajúcim v bunkách celého organizmu.
PREJAVY NEDOSTATKU OMEGA 3
Suchou pokožkou,   podráždenosťou,   nedostatkom sústredenia,   mäkkými nechtami,  alergiami,   nízkou imunitou,   nadmerným hladom,   suchosťou očí,   nádorovými ochoreniami,  ťažko sa hojacimi ranami,   poruchami pamäti a schopnosti učiť sa,  zvýšením telesnej váhy,   srdečnými chorobami,  zápalmi,  cukrovkou,   depresiami  a ADHD u detí.
Iba 5% svetovej populácie konzumuje dostatočné množstvo mastných kyselín a v tom je možné nájsť príčinu stále sa zvyšujúceho počtu rôznych ochorení.

Olej Sacha Inchi je výborným riešením – ideálnou podporou správnych funkcií organizmu a zlepšenia zdravotného stavu všetkých vekových skupín – od najmenších detí po najstarších seniorov. Bohaté, unikátne zloženie ich predurčuje k tomu, aby sa stali stálym a nezastupiteľným hosťom na našich stoloch, doplňujúc tak každodennú, vo všeobecnosti málo hodnotnú výživu súčasného človeka.

 

DODATOČNÉ INFORMÁCIE
OLEJ SACHA INCHI ORGANIC, EXTRA VIRGIN - JE OMEGA 3 V KVAPKÁCH.

BOHATÝ ZDROJ NENASÝTENÝCH MASTNÝCH KYSELÍN OMEGA 3,6,9, (93,7%) V IDEÁLNOM POMERE.
OBSAHUJE OMEGA 3 – 48,6%, - 13 X VIACEJ NEŽ LOSOS!

Dávkuje sa po lyžičkách, (1-2 lyžičky denne). Veľmi cenná zložka každodennej stravy. Vo svete vysoko cenený rastlinný elixír života, umožňujúci udržanie organizmu v dokonalej harmónii a zdraví.

Kľúč ku správnemu metabolizmu - všetkým biochemickým a enzymatickým reakciám prebiehajúcich v bunkách organizmu a umožňujúci jeho udržaniu v dokonalej harmónii a zdraví. Výborná kozmetika, s blahodárnym vplyvom na pokožku celého tela.

Olej uchovávajte v tme. Slnečné svetlo a vysoké teploty spôsobujú jeho rýchle okysličovanie.  Olej Sacha Inchi je najlepšie podávať studený (v šalátoch),  . Olej je možno i piť jednu lyžičku denne.

Vo veľkej časti sveta, napr. v USA, Japonsku, Kórei nebo v Čine je olej Sacha Inchi predávaný ako potravina. V EU, vďaka komplikovaným byrokratickým procedúram, čaká Sacha Inchi na svoje oficiálne uznanie za potravinu. Pokiaľ sa tak ale nestane, môžeme Vám tento cenný a pre naše zdravie nenahraditeľne potrebný olej oficiálne ponúknuť iba ako kozmetický prípravok.
 
 

 
 

kúpiť


Používa sa pri problémoch s:
Anémia  /  Antioxydanty  /  Depresie  /  Cholesterol  /  Imunita  /  Infekcie  /  Koža  /  Krvný Obeh  /  Mozog, pamäť  /  Nervová sústava  /  Pamäť  /  Revitalizácia  /  Posilnenie organizmu  /  Únava, chronická únava  /  Zrak - podpora
Späť