Ružová soľ inkov


 ORIGINÁLNA, PRAVÁ Z ÁND.

ZDRAVÉ SOLENIE! VÝNIMOČNÁ CHUŤ JEDLA A ZDRAVIA PRE NAŠE TELO.
SOĽ MARAS, RUŽOVÉ ZLATO INKOV, PERUÁNSKA RUŽOVÁ SOĽ, RUŽOVÝ POKLAD INKOV, SOĽ INKOV, ANDSKÁ RUŽOVÁ SOĽ, SAL ROSADA, PINK SALT.

 

 Čo všetko v sebe ešte skrývajú tajomné Andy?
 
Zdá sa, že ich poklady sú nevyčerpateľné. Patria napríklad medzi ne i exotické, ružové a slané kryštáliky plné minerálov – Ružové zlato Inkov – SOĽ INKOV – výnimočná, delikátna a zdravá zložka našich jedál. Zdroj mnohých minerálov.
Jej, po stáročia nevyčerpateľné zásoby sa nachádzajú v slaných podzemných horúcich prameňoch, ktoré sa dostávajú na povrch vo forme gejzírov z útrob peruánskych Ánd vo výške 4 000 m.n.m.
 
  RÓŻOWĄ SÓL INKÓW MOŻNA KUPIĆ TUTAJ


    
 
Táto soľ je úplne unikátna. Má nielen vzácnu a bohatú chuť a vlastnosti, ale i bohatú históriu.
Bola objavená Inkami. Dodnes je využívaná pre svoje výnimočné vlastnosti. Je nazývaná soľou Maras (maraská soľ), podľa názvu malebnej dedinky Maras, kde je od nepamäti kolíska tejto neobvyklej soli.
Výhradne ručný spôsob získavania tohto ružového pokladu sa od čias Inkov nezmenil. Na úbočí Ánd je vybudovaných cca. 4 000 vodných nádrží, ktoré spoločne tvoria pekné terasovité bazény. Sú nazývané salinas a každý má svoj priemer 5 m². Do nich je sťahovaný prúd podzemnej slanej vody. Na slnku sa voda vyparuje a zostáva v nich čistá soľ.
 
Tieto nádrže sú po storočia vo vlastníctve jednotlivých rodín, pre ktoré sú zdrojom obživy. Soľ zbierajú, nakladajú do vriec a pripravia na dlhú cestu do mesta.  Soľ má kryštalickú štruktúru a je neobyčajne cenná, pretože je nasýtená prírodnými minerálmi, na ktoré sú Andy veľmi bohaté a ktoré sú nesmierne potrebné pre naše zdravie. Z ich obsahu sú predovšetkým najcennejšie železo, vápnik, horčík, zinok a meď.
Ich vysoký obsah dodáva soli jej charakteristickú krémovú farbu s odtieňom ružovej a práve preto je nazývaná Sal rosada alebo Pink salt.


 

 

Táto 100% prírodná soľ Inkov je raritou medzi soľami. Značne ich prevyšuje nie len vzhľadom, ale chuťou, zložením a pôvodom.
Dodáva potrave zaujímavú chuť a náš organizmus dopĺňa potrebnými minerálnymi látkami. Je veľmi cenená najlepšími kuchármi na svete a používaná ku príprave rôznych špecialít. Spestruje prípravu jedál a zlepšuje ich chuť. Používa sa ku príprave prakticky všetkých jedál: rýb, morských plodov, mäsa, omáčok, polievok, šalátov, teplej i studenej kuchyne. Zvýrazňuje intenzitu chuti niektorých plodov – napr. paradajok, uhoriek, šalátu, atď. Niektorí gurmáni si s ohľadom na túto jej vlastnosť ľahko solia i surové jablká či pomaranče.

 

Konzumácia soli vo všeobecnosti má obrovský vplyv na naše zdravie.
Môže mu škodiť alebo pomáhať, všetko záleží na jej druhu. Väčšina ľudí sa bez soli nemôže zaobísť.
Obyčajná kuchynská soľ, ktorú najčastejšie používame v našich kuchyniach, sa skladá hlavne zo sodíku a chlóru a taktiež obsahuje dodané substancie zabraňujúce tvorbe hrudiek. Takáto soľ je pre nás  zaťažujúca. Je častou príčinou takých problémov ako sú obličkové a žlčové kamene, zápaly kĺbov, reumatizmus, dna, vysoký krvný tlak, opuchy a preťaženia obličiek, a pod.

Morská soľ je  zdravšia, avšak s ohľadom na čoraz viac sa zhoršujúcu kvalitu morskej vody, musí byť na určitom stupni čistená a upravovaná.
To „Ružové zlato Inkov“ pochádza z tajomného prameňa z útrob majestátnej hory. Z čistej, panenskej a ťažko prístupnej oblasti peruánskych Ánd.
Prináša nám nielen silu a energiu týchto pohorí, ale rovnako minerálne látky, tak potrebné nášmu telu, k uchovaniu správnych funkcií. A čo viac – môže našu potravu skvalitniť- urobiť ju chutnejšiu a jej prípravu zaujímavejšiu.
Ružové zlato Inkov – slané, ružové kryštáliky o rôznej veľkosti s meniacou sa ružovkastou farbou. Stojí za to mať ich po ruke v našej kuchyni. Je dobré soľ nasypať do mlynčeka na korenie a môže sa tak stať ozdobou každej kuchyne. Je možné ju taktiež pridávať do rôznych revitalizujúcich a relaxačných kúpeli.
Prajeme zdravé solenie a milé gurmánske zážitky, mimoriadne dobré jedlá s exotickou a neobyčajnou soľou Inkov – soľou Maras.
NECH  SI T0TO RUŽOVÉ ZLATO INKOV  NÁJDE SVOJE STÁLE  MIESTO NA VAŠOM STOLE - PRE VAŠE ZDRAVIE.

 

  RÓŻOWĄ SÓL INKÓW MOŻNA KUPIĆ TUTAJ


 

 © Uncaria ČR . Všetky texty a fotografie zverejnené na týchto stránkach sú chránené autorskými právami a ich kopírovanie a ďalšie šírenie vcelku alebo v častiach v akejkoľvek podobe je trestné.

Používa sa pri problémoch s:
Revitalizácia
Späť