Pasuchaca


Geranium dielsianum Knuth.

 Pasuchaca rastie divoko v severných Andách, vo výškach 3000-3500 m.n.m. A to hlavne v provinciách Cajamarca, Chota, Piura a Ayabaca. Je to viacročná rastlina, dorastajúca do výšky 35 cm. Jej svetlofialové kvety rastú v trsoch. Svoju popularitu získala vďaka obsiahnutým substanciám, ktoré pomáhajú udržať správnu hladinu glukózy v krvi.

Pasuchaca taktiež podporuje činnosť pankreasu a súčasne chráni jeho bunky. Je doporučovaná pri podpornej liečbe cukrovky, pretože nahrádza inzulín v prípade jeho nedostatku. Súčasne má sťahujúce účinky, taktiež silné antioxidačné, protizápalové, bakteriostatické a antimykotické účinky, čistí krv, ale používa sa i pri pretrvávajúcich hnačkách.

PASUCHACA MOŻNA KUPIĆ TUTAJ
 
POUŽITIE PASUCHACA
 ►diabetes II. typu
  chronické ochorenie a zápal slinivky brušnej
  k udržaniu správnej hladiny glukózy v krvi
  proti hnačkám
  proti vriedkom v dutine ústnej
SPÔSOB POUŽITIA
2 lžíce byliny zaliať cca 700 ml studenej vody, priviesť k varu a na miernom ohni variť 5-10 minút. Odcediť a piť 3x denne (po 8 hodinách).


 
PASUCHACA 
 
 ZDROJ
Plantas Medicinales Nativas del Peru, PALACIOS VACCARO W.J., Concytec, Lima, Perú, 1997, ISBN 9972-50-002-1
Manual de fitoterapia, LOPEZ VILLAR M., VARGAS VILLAVICENCIO O., Programa Nacional de Medicina Complementaria del Seguro Social de Salud - EsSalud, Lima, Perú,
Efecto hipoglicemiante del extracto acuoso de Geranium ayavacense en ratas tratadas con streptozotocin, TALLA, O., VILLEGAS L., FERNANDEZ, I. in FITO 2000 1er Congreso Intrnacional, Lima, Peru, 2000, pag. 149-152
 Vocabulario de los nombres vulgares de flora peruana, SOUKUP J. SDB, Editoria Salesiana, Lima, Perú, 1975


 

 


Používa sa pri problémoch s:
Cukrovka  /  Hnačky  /  Pankreas
Späť