Flor de arena


 Tiquila paronychioides

Flor de Arena je divoko rastúca, veľmi aromatická rastlina, s hroznovitými kvetmi, nachádzajúca sa v celej oblasti peruánskych Ánd. Jej výhonky a oválne lístky pokrývajú jemné chĺpky. Nenápadné plody obsahujú malé semienka. Vo fytoterapii sa využíva celá nadzemná časť rastliny.
Obsahuje zložky s protizápalovými, antivírovými, antioxidačnými a očistnými účinkami, steroidné zlúčeniny (beta-sitosterol, campesterol, stigmasterol), flavonoidy (quercetin, rutosid, hyperosid), polyfenolové kyseliny (rozmarínová a kávová), esenciálne mastné kyseliny (arachidonová, linoleová, oleopalmitová, oleicinová), makroelementy (Ca, Mg, K, Na), mikroelementy (Fe, Cu, Mn, Se, Zn, Cr).FLOR DE ARENA MOŻNA KUPIĆ TUTAJ

Výluh z Flor de Arena čistí neuro-endokrinologickú sústavu (čistí nervový systém a taktiež systém žliaz s vnútornou sekréciou).
Vďaka upokojujúcim a protistresovým vlastnostiam pôsobí pozitívne na nervový systém. U osôb nadmerne prhkých, so sklonom k poteniu, reguluje neurovegetatívny systém.
Eliminuje z nášho organizmu adrenalín a kyselinu mliečnu (ktorá sa v organizme hromadí pôsobením stresu ) a kyselinu močovú (jej výskyt je efektom vysokého obsahu červeného mäsa v strave). Často sa používa tiež pri otravách pokrmom. Pôsobí močopudne a proti zápalom močových ciest a slizníc. Je výborným očistným prostriedkom obličiek. Je účinná pri liečbe prekyslenia žalúdka. Má upokojujúce vlastnosti.
ODPORÚČANÉ PRI
očiste neuro-endokrinologickej sústavy
otravách pokrmom
prekyslení žalúdku
poruchách funkciách tráviaceho traktu
zápaloch prostaty
zápaloch močových ciest a slizníc
Dokonale čistí obličky 
nadváha
nespavosti
depresiách a neurózach
ako detoxikačný prostriedok
dna
 
SPÔSOB POUŽITIA
1 rovnú lyžičku byliny zaliať pohárom vriacej vody a pod pokrievkou nechať 15 minút vylúhovať. Ocediť. Piť 2-3 poháre odvaru denne.
NEVARIŤ!
 
Flor de Arena patrí spolu s Manayupou a Hercampuri do tria očistných bylín. Ako jediná sa nevarí, iba zalieva horúcou vodou.

 
Ako zaujímavosť
Kúpele s pridaním výluhu z Flor de arena sa odoporúčajú k očiste a osvieženiu pokožky.

 

  FLOR DE ARENA MOŻNA KUPIĆ TUTAJ

 

 ZDROJ
De Salvia y Toronjil - Guía de Medicina Natural para la Salud de la Mujer, VARGAS L., VARGAS R., NACCARATO P., Ed. Gráfica Bellindo, Lima, Perú, 1995,
Fytochemická studie Tiquilia paronychioides A.T.Rich., ŹUROWSKA K., Research Institute of Medicinal Plants, Poznaň, Polska, 2002
Vocabulario de los nombres vulgares de flora peruana, SOUKUP J. SDB, Editoria Salesiana, Lima, Perú, 1975
 


Používa sa pri problémoch s:
Depresie  /  Dna  /  Koža  /  Ľadviny  /  Močové cesty  /  Obezita  /  Nervová sústava  /  Očista  /  Trávenie  /  Vredy  /  Žalúdočné vredy
Späť