Domov >  Anémia

Camu Camu


 Myrciaria dubia
SUPER FRUITS – NAJBOHATŠÍ A NAJLEPŠIE VSTREBATEĽNÝ ZO VŠETKÝCH PRÍRODNÝCH ZDROJOV VITAMÍNU C, JEDEN Z NAJDRAHŠÍCH PERUÁNSKYCH PLODOV

          


Camu Camu - super fruits - je vychádzajúcou „hviezdou” v oblasti zdravej výživy. U nás takmer neznáme, ale vo svete sú vysoko cenené.
Camu Camu je nízky strom s malými plodmi, so šťavnatou, kyselkatou dužinou, ružovou šťavou a jedinečnou vôňou.
Nazývané taktiež bobuľami Berry Camu. Sú jedným z najlepších prírodných prostriedkov proti rýchlemu starnutiu organizmu i mnohým chorobám.
Čím si zaslúžili prívlastok „super ovocie”?
Tento nenápadný plod je v rastlinnom svete najväčším „výrobcom” prírodného vitamínu C, v obsahu s množstvom, ktoré je neporovnateľne vyššie s inými rastlinami. Je 30-60 x vyšší než v pomarančoch a 2-3x vyšší než v tak vysoko cenenej Acerole. Plody obsahujú taktiež vápnik, draslík, železo, riboflavin (vit. B 2), niacin (vit. B 3), fosfor, bielkoviny, aminokyseliny a flavonoidy značne uľahčujúci absorpciu vitamínu C organizmom.
 Vďaka týmto zložkám vďačia plody Camu Camu za svoje pôsobenie antimutagénne, protivírové, protizápalové (je jedným z najlepších protizápalových prírodných liekov), antioxidačné a antisklerotické účinky. Je taktiež jedným z najsilnejších generátorov imunitného systému v prírode.
          
Camu Camu posilňuje a chráni pečeň,
napomáha pri ich vírovom zápale, 
pomáha predchádzať  reumatickým chorobám a artróze,
zmierňuje už existujúce zápaly a znižuje bolesti kĺbov,
účinne chráni pred chrípkou a nachladnutím pred infekciami, chorobami dýchacích ciest astme, kašľom, zápalmi priedušiek, pľúc a nosných dutín,   chráni očnú sietnicu a očné nervy
pomáha pri problémoch spojených s videním ochraňuje pred očným ochorením, ako je glaukom
pri Parkinsonovej chorobe, pomáha v značnom stupni zredukovať jej progresiu užívané profylakticky pred Parkinsonovou chorobou účinne chráni
pomáha udržať v dobrom stave srdce, cievy a krvný obeh
je prevenciou mnohých
uľahčuje hojenie rán a popálenín 
pôsobí rovnako proti vredom a oparom
chráni pred neurodegeneratívnymi chorobami demenciou, Alzheimerovou chorobou,zhoršenie koncentrácie a pamäti
pomáha pri nervozite, depresii
vysokom krvnom tlaku
cukrovke
podporuje lepšiu náladu a zvyšuje vitalitu 
má zásadný význam pri tvorbe spermatu
pomáha prekonať už existujúcu infekciu.


  
Camu Camu a starnutie
Camu Camu získalo prívlastok „anti-aging”, pretože značne spomaľuje procesy starnutia buniek všetkých orgánov, pokožky i celého organizmu.
Pre svoje antimutagénne vlastnosti pomáha predchádzať genetickým mutáciám. Camu Camu pôsobí i antisepticky, ničí baktérie.
Množstvo ľudí trpí migrénou, ktorá je vo veľkej miere vyvolaná toxicitou toho, čo jeme a čo dýchame. Camu Camu, nervy chrániace „superfruit”, môže značne ohraničiť ataky migrény. Účinnosť posilníme vyradením sýtených nápojov (prítomnosť aspartámu) a polotovarov –s glutamanom sodným, z jedálnička.
Peruánska rastlina Camu Camu je taktiež neoceniteľným pomocníkom starších osôb – ako prostriedok profylaktický alebo zmierňujúci už existujúci handicap pohybových či komunikačných schopností, teda zlepšujúci kvalitu života.
Nadšení propagátori Camu Camu tvrdia, že „rozsvecuje ich deň a rozjasňuje ich zmysly”.
To je jeden z dôvodov, prečo sa Camu Camu objavilo na zozname najdôležitejších doplnkov stravy spoločnosti UNCARIA. Camu Camu môžeme použiť pre obohatenie farby a chuti rôznych dezertov, cukroviek i zmrzliny. Je k dispozícii ako prášok z mletých plodov Camu Camu v kapsulách i extrakt Camu Camu v prášku k príprave nápoja alebo bezprostrednou konzumáciou.


 

© Uncaria ČR.
 


Späť